Sofoklés (řecky Σοφοκλης) - Elektra
Publikováno dne 29.6.2012

Elektra

Sofoklés (řecky Σοφοκλης)

875xstaženo
1x hodnoceno
Přidat k oblíbeným

Obsah knihy

Klytaiméstra zabila Agamemnona spolu s milencem Aigisthem a teď vládnou Mykénám. Élektrá ukryla bratra v cizině, bála se, že ho matka také zabije. Élektrá plánuje pomstít otce a čekala návrat bratra (dříve se myslelo, že otec dává semeno, matka jen místo a živiny, a tím pádem mají být děti vděčné více otci), Orestés pošle svého pěstouna do Mykén, aby tam oznámil, že je mrtvý. Élektrá tomu věří a je z toho nešťastná, ale pak se se svým bratrem setká. Ten zabije svou matku i jejího milence a tím pomstí svého otce.

O autorovi

Sofoklés (řecky Σοφοκλης)
Sofoklés (řecky Σοφοκλης)

Sofoklés (řecky Σοφοκλης)

(497/496 př. n. l., Athény – 406/405 př. n. l.), starořecký athénský dramatik, kněz a politik, vrcholý představitel antického umění. Měl velmi dobré gymnastické a múzické vzdělání. Patřil k čelným představitelům Atén, jeden z nejvyšších aténských úředníků.

Dílo: Vrcholný představitel starořeckého dramatu. Napsal přes 120 tragédií, z nichž se kompletně dochovalo pouze 7. AIDS (445 př.n.l.), Antigona (442 př.n.l.), Král Oidipus (427 př.n.l.), Trachiňanky (413 př.n.l.), Élektra (410 př.n.l.), Filoktétes (410 př.n.l.), Oidipus na Kolónu (407 př.n.l.).

Další díla autora

Žádné další knihy

Podobná díla, která by Vás mohla zajímat