Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - 3. - 4. díl
Publikováno dne 29.6.2012

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - 3. - 4. díl

Jaroslav Hašek

1894xstaženo
5x hodnoceno
Přidat k oblíbeným

Obsah knihy

Světově proslulý román klasika českého humoru je satirou na nespravedlivou válku, do níž byly vehnány národy zkorumpované rakousko-uherské monarchie.

O autorovi

Jaroslav Hašek
Jaroslav Hašek

Jaroslav Hašek

(30. dubna 1883, Praha – 3. ledna 1923, Lipnice nad Sázavou), český spisovatel, publicista a novinář. Nedokončil gymnázium, absolvoval obchodní akademii v Praze. Tíhnul k anarchismu. Pracoval jako novinář, redigoval Ženský obzor, Svět zvířat, přispíval do dalších časopisů. Za 1.světové války přeběhl na ruskou stranu, krátce v legiích, poté v bolševické Rudé armádě. V roce 1920 se vrátil do Československa.

Dílo: Přestože byl považován za bohéma, byl velmi plodným, svérázným autorem. Byl mistrem satiry a mystifikace, odpůrcem zažitých mravních a literárních konvencí. Mnoho jeho děl bylo zfilmováno. Politické a sociální dějiny strany mírného pokroku v mezích zákona (1911), Dobrý voják Švejk a jiné podivné historky (1912), Můj obchod se psy a jiné humoresky (1915), Velitelem města Bugulmy (1921), řada sbírek fejetonů vyšla posmrtně (psal pod mnoha pseudonymy). Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války (1921–1923, 4 díly, nedokončeno), vrcholné dílo, přeloženo do 54 jazyků.

Podobná díla, která by Vás mohla zajímat