Johann Wolfgang von Goethe - Faust
Publikováno dne 29.6.2012

Faust

Johann Wolfgang von Goethe

2684xstaženo
7x hodnoceno
Přidat k oblíbeným

Obsah knihy

Nespokojenému Faustovi, toužícímu stále po novém poznání, nabídne Mefistofeles, zosobňující ďábla, své služby. Za to mu Faust slibuje duši, jestliže dosáhne uspokojení. Aby odvrátil Fausta od touhy po vědění, pokouší se ho Mefistofeles zlákat svody světa: uvede ho do veselé společnosti, omladí jej a pošle mu do cesty příjemnou měšťanskou dívku Markétku, do níž se Faust zamiluje. Markétka však zaviní smrt své matky i bratra, který je zabit v souboji s Faustem. Ze zoufalství nad svou vinou utopí své a Faustovo dítě a v žaláři očekává popravu.

O autorovi

Johann Wolfgang von Goethe
Johann Wolfgang von Goethe

Johann Wolfgang von Goethe

(28. srpna 1749, Frankfurt nad Mohanem – 22. března1832, Výmar), německý básník, prozaik, dramatik, historik umění a umělecký kritik, právník a politik, biolog. Vystudoval práva a přírodní vědy. Působil jako právník, poté ministrem výmarského vévodství. Hodně cestoval. Obdivoval antické Řecko a anglickou literaturu. Měl silný vztah i k Čechám Sbírku minerálů věnoval pražskému Národnímu muzeu). Prosazoval umění jako výchovný nástroj vzdělávání měšťanstva.

Dílo: Götz z Berlichingenu (1773), Utrpení mladého Werthera (1774), Ifigenie na Tauridě (1787), Torquato Tasso (1789), Viléma Mistera léta učednická (1796), Faust (2 díly, 1808, 1832), Prométheus, Elegie z Mariánských Lázní.

Další díla autora

Podobná díla, která by Vás mohla zajímat