Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic - Cesta z království Českého do Benátek 2. díl
Publikováno dne 29.6.2012

Cesta z království Českého do Benátek 2. díl

Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic

723xstaženo
5x hodnoceno
Přidat k oblíbeným

Obsah knihy

Putování aneb cesta z Království českého do Benátek a odtud po moři do země Svaté, země judské a dále do Egypta je cestopis Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic. Jedná se o zástupce oblíbeného žánru renesanční humanistické naukové literatury, který obrazy exotických krajů plní i funkci literatury zábavné, ovšem na díle jsou již patrny trendy nastupující barokní literatury. Český šlechtic Harant v něm popsal svou cestu do Palestiny a Egypta z roku 1598.

O autorovi

Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic
Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic

Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic

(1564, Klenová u Klatov – 21. června 1621, Praha), český spisovatel, šlechtic, válečník, diplomat, cestovatel a hudebník. Pocházel z nižší šlechty, na dvoře pozdějšího císaře Ferdinanda II. Získal rozsáhlé vzdělání (mj. 7 jazyků). Účastnil se války proti Turkům. Navštívil Středomoří, Palestinu, Egypt. Od roku 1599 u dvora Rudolfa II. Zde povýšen do panského stavu. Roku 1618 přestoupil k protestantům. Účastník stavovského povstání (velitel dělostřelectva, předseda České komory zemské. Popraven na Staroměstském náměstí.

Dílo: Putování aneb Cesta z království českého do Benátek a odtud do země Svaté, země judské a dále do Egypta a velikého města Kairu, potom na horu Oreb, Sinai a sv. Kateřiny v pusté Arábii ležící (1608). Dochovalo se i několik hudebních skladeb.

Podobná díla, která by Vás mohla zajímat